ČO JE VAWA?

Prvá slovenská balančná hojdacia doska, inšpirovaná waldorfskými a montessori aktivitami. Naša VAWA mini aj VAWA maxi spĺňa prísne požiadavky európskeho štandardu bezpečnosti hračiek pre deti od 3 rokov. Je vyrobená ručne, na Slovensku, vrstvením kvalitného 100 % bukového dreva v minimalistickom modernom dizajne. Rozhýbe a zabaví nielen deti ale aj dospelých.

VAWA je úžasná pomôcka a hračka s pridanou hodnotou kvôli jej multifunkčnému využitiu. Hlavne pre deti, ktoré z nej vďaka svojej fantázii dokážu vykúzliť hračku nečakaných, ba až nekonečných možností. Raz je to hojdačka, šmýkačka, kreslo či leňoška, inokedy zas most pre pretekárske autá, alebo tunel pre vláčiky. Pri spojení viacerých kusov vybudujete aj bezpečnú skrýšu, domček, prekážkovú dráhu, či vežu. Bavte sa a relaxujte s VAWOU pokojne aj vo dvojici.

Precízne a profesionálne vyhotovenie a použitie najlepších materiálov v kombinácii so šikovnými rukami odborníkov, robia z VAWY vysokokvalitný, ekologický a bezpečný produkt. Je to jednoduchá, no zároveň funkčne neobmedzená hračka, rehabilitačná i fitness pomôcka, vyrábaná s láskou k prírodným materiálom. 

Základné princípy a funkcie

 

Nielen dospelých prekvapia balančné vlastnosti, možnosť relaxácie, uvoľnenia napätia, optimálne využitie svalov hlbokého stabilizačného systému, dychu, stimulácia svalového tonusu tela a senzoriky vestibulárneho systému. Pomáha teda rozvíjať – koordináciu, zmysel pre rovnováhu, stabilitu, a otvára schopnosť vnímania vlastného tela v priestore.

Komplexnosť VAWA balančnej dosky môžete skúsiť v mnohých zložkách vášho tréningu. Zlepšuje obratnosť, hrubú motoriku, stabilitu tela a vnímavosť na mnohé podnety. Záleží len od intezity hojdania. Pomalý kolísavý pohyb je od nepamäti považovaný za upokojujúci, relaxačný, čím umožňuje kojencom a batoľatám urýchliť a zlepšiť spánok. Túto vlastnosť ocenia bez pochýb najmä rodičia húpajúci sa so svojou ratolesťou v šatke, nosiči alebo len v náručí.

Senzorický pohyb, (pomocou viacerých zmyslov) ovplyvňuje nielen motoriku, ale aj centrálny nervový systém, čo môže viesť k zlepšeniu kognitívnych schopností (inteligencia, pamäť, myslenie), reči, koncentrácie, či učenia sa.

 

Dizajny pre VAWA doplnky – Náš farebný príbeh

 

Minimalizmus, čistota a originalita kresby dreva, udržateľnosť nás sprevádza od začiatku zrodu firmy. Pocit zmeny nastal až po 5 rokoch, kde sa osudovo primiešala do dizajnu farebnosť, doslova trblietajúca krása maľby, tvorenej priamo zo srdca od mladého umelca, pochádzajúceho z rovnakého mesta, Košíc. Jeho abstraktné umenie "in spirit" bola láska na prvý pohľad, kde už nebolo cesty späť .

Naša spolupráca začala nápadom originálnej  maľby na dosku, ktorá je unikátom farebnej hravosti pútajúcou ľudské oko. Netrvalo ani mesiac a víziu sme premenili do digitálnej podoby pre doplnky ručne šité na mieru pre vašu vawu.

Je to inklúzia, nového, interaktívneho, slobodného vyjadrenia, ktoré v neustálej zmene života nemá hranice. To znamená pre nás fúzia abstraktného vyjadrenia maliara Milana Sopka a našej vawa balančnej dosky. Jej nekonečné možnosti pre otvorenú hru, radosť z pohybu odteraz nekladú medze aj farebnej fantázii. 

 

Prajeme príjemné farebné hojdanie s @vawabalanceboard a @sopko_galeria