Užívateľský manuál

INŠTRUKCIE NA POUŽITIE balančnej dosky VAWA

 1. Osoby mladšie ako 18 rokov môžu balančnú dosku VAWA používať len pod dozorom plnoletej osoby, ktorá im zároveň vopred vysvetlí jej bezpečné používanie.
 2. Pri používaní balančnej dosky VAWA hrozí v prípade jej nesprávneho použitia pricvaknutie prstov rúk a nôh o podložku.
 3. Balančnú dosku VAWA je zakázané používať pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok, či v stavoch zníženej pozornosti.
 4. Balančná doska VAWA sa používa naboso alebo s obuvou, či ponožkou s protišmykovou podrážkou, inak hrozí pošmyknutie a možné zranenie.
 5. Balančná doska VAWA je určená len na používanie v interiéri. V prípade jej použitia v exteriéri hrozí jej rýchlejšie opotrebenie alebo poškodenie, za ktoré výrobca ani predajca nenesie zodpovednosť.
 6. Nikdy nenechávajte balančnú dosku VAWA v exteriéri na pospas poveternostným živlom (voda, vlhkosť aj ostatné poveternostné vplyvy), ktoré môžu dosku poškodiť a skrátiť jej životnosť.
 7. Odporúčame pod VAWA balančnú dosku použiť protišmykovú podložku alebo koberec za účelom ochrany podlahy aj balančnej dosky VAWA pred poškriabaním, zničením, ako aj za účelom dosiahnutia nižšej hlučnosti jej používania.
 8. Pozor na mechanické poškodenie dosky ostrými predmetmi.
 9. VAWA tašku používajte len za účelom prenášania a uskladnenia balančnej dosky VAWA a hračiek vždy pod dozorom plnoletej osoby. Pozor! Pri ponechaní VAWA tašku deťom bez dozoru hrozí možnosť udusenia alebo uškrtenia!
 10. Maximálna nosná záťaž: VAWA MINI – 140 kg, VAWA MAXI – 160 kg, preto ju nevystavujte nadmernému zaťaženiu alebo námahe nad uvedenú záťaž, inak hrozí jej poškodenie a možné zranenie.

 

ČISTENIE A ÚDRŽBA

VAWA nevyžaduje špeciálnu údržbu!

 • Nečistiť drsným povrchom, abrazívnymi prostriedkami kvôli možnému poškriabaniu. Pozor na prípravky obsahujúce organické rozpúšťadlá. Môžu rozleptať povrch.
 • Pri prípadnom znečistení stačí povrch vyčistiť vo vode navhlhčenou utierkou, je možné pridať pár kvapiek saponátu a vyutierať krúživými pohybmi dosucha.

Ak nepomôže voda, čo teda?

Inšpirujte sa pokojne receptami na domáce čistiace prostriedky. Sú šetrné k vášmu zdraviu, vašej peňaženke a navyše chránia životné prostredie.

Šetrné čistenie

Zmiešajte 1 šálku vody s 3 polievkovými lyžicami octu. Do tekutiny ponorte čistú utierku, následne prebytočnú vodu vyžmýkajte a drevo krúživými pohybmi poriadne pretrite.

Odstránenie škrabancov

Ak sa vyskytnú prípadné drobné škrabance, stačí zmiešať 1/2 šálky octu spolu s 1/2 šálky olivového oleja a vaša VAWA bude takmer ako nová.

Obnovu povrchu

Odporúčame si pripraviť prostriedok, na ktorý budete potrebovať 1/4 šálky čerstvej citrónovej šťavy, 1/8 šálky destilovaného bieleho octu a 1/8 šálky ľanového oleja. Všetky prísady dôkladne zmiešajte, aby sa spojili a suchou handričkou môžete naniesť na povrch. Po niekoľkých ošetreniach týmto prípravkom budete vidieť, ako sa VAWE vracia stratená vitalita.

Ako si poradiť s prílišným znečistením a poškodením?

Okrem čistenia si drevený povrch vyžaduje i dostatočnú ochranu a obnovu. V prípade, že je vaša balančná doska príliš fľakatá alebo sú v nej ryhy, nezostáva, než poškodené miesta vybrúsiť a znovu napustiť voskovým moridlom. S týmito závažnejšími poškodeniami vám radi pomôžeme. Neváhajte nás kontaktovať v prípade akýchkoľvek otázok.

Košice 12. 12. 2016

Vaša VAWA ☺

 

Stiahnuť manuál (.pdf)